Ranní trénink – Středa

Tak tady to je teda síla, ale minimálně si šáhnete opravdu hluboko ve Vašich propočtech, možná na dno ale stejně platí, čím hlouběji si šáhnete, tím větší poklad najdete….

 

 

Černý je na tahu a teď co vy na to??

 

Tak co, bylo to těžké. Já se přiznám, nepřišel jsem na to, a proto jsem zvědavý co vy na to? 

8 komentářů u „Ranní trénink – Středa“

 1. Ale jsem překvapený že ranní diagramy jsou pro Vás zajímavé, že to řešíte a baví Vás to……proto budou další…..:)

  Odpovědět
 2. Velmi pěkný diagram, po 10 minutách jsem na to přišel.
  1…Sb4 2.De2 (2.Dxb4 Jh4 -+) Jh4 3.f3 Sxe1 4.Vxe1 Jxf3+ 4.Kf2 Jxe1 -+

  Odpovědět
  • jo to je ono……myšlenka tohoto diagramu je v tom, že je po ruce hodně lákavých variant, vypadají dobře ale pořád cítíte, že jim chybí poslední úder a pak tam je tah, který vše řeší…Tedy ne hned, ale po tomto tahu Sb4 jsou tam pořádt ty same možnosti a ty malinkaté změny co tento udělal nám nahrají že ty varianty vycházejí….je to důležité i v partii se nenechat opít lákavou variantou, ale hrát jen ty varianty kde jsme si jistí….

   určitě pěkný diagram, zvukaři….dobrá přezdívka…

   Odpovědět
 3. Honza mi poslal řešení už včera večer, takže potvrzuji že to měl dobře a potvrzuji i z mého zážitku z tohoto diagramu, že kdž to vezmete poctivě, máknete si, ale za ten pocit na konci to opravdu stojí….

  Odpovědět
 4. Dobrý den, všem doporučuji si pěkně zapřemýšlet nad tímto diagramem, já ho zkoušel a nakonec jsem narazil na zlatou žílu a ten pocit, že nakonec najdete tu správnou variantu, ikdyž třeba náhodou 🙂 je výborný…

  Odpovědět

Napsat komentář