Vlčnov – Prušánky – 2 liga E – Skaličtí hráči rozhodli zápas.

I přes absenci, se kterou se potýkali hráči Prušánek, kteří nepřijeli v nejlepší sestavě, tak zápas papírově vypadal na hodně vyrovnaný a pěkný souboj dvou družstev ze středu tabulky. Malinko s humorem a zdravím tím Jožku a Standu tento zápas rozhodovali kluci, co hrají společně ve Skalici. Za stavu 4-3 pro hosty se dohrává poslední partie, kdy Pavel Dubina ušroubuje Jožku a tím jsme vybojovali a vydřeli jeden krásný bodík, který nás zase o kousíček blíž přiblížil k záchraně. Ale dříve než bude naše záchrana v této soutěži jistá, se pojďte podívat na partie a můj komentář k tomuto zápasu…..

 

 

1 šachovnice – Zpěvák Pavel – Gaša Andrej

Asi korektní remíza, partii měl Pavel pod kontrolou, jednou odmítl nabídku remízy a hrál dál, nechtěl riskovat a nakonec se ze soupeřem dohodli na remíze.

2. šachovnice Mikeš – Babula

Milan hrál malinko riskantnější zahájení, ale bez rizika se špatně vyhrává a partie vypadala moc dobře, silný střed a dynamická pozice, kde byly dva možné plány. Ten lepší byl ten, že by černý schoval krále na h8 a věřím, že by potom měl velké šance  a ten druhý byl dát krále na b8 a tam přišel nemilosrdný a tvrdý trest. To se stáva, ale za bojovnost patří Milanovi dík.

 

3 šachovnice: Buráň – Hájek

Jára má dobrou pozici, mrzí mě že byla z jeho strany nabídka remízy v době, kdy zápas nebyl pod kontrolou, ale remíza zápas neprohrává, na druhé straně jsem si přál abychom vzali odpovědnost za zápas na prvních 4 šachovnicích a tady zápas rozhodli. Můj tip nevyšel a první čtyři šachovnice nakonec 2-2.

 

Balšínek – Koutný

Bílý se na mě vrhnul takovou energii až jsem přemýšlel, co jsem udělal špatně, ale nakonec jsem našel cestu jak se ubránit a spolu s tím jsem přešel do koncovky, kterou černí v scheveningenu chtějí hrát. Vlastně černí nechtějí dostat mat a hrát koncovku a díky dobře postaveným figurkám a plánem s tlakem na e4 a s lehčím postupem jak si svoje figurky vylepšovat, oproti tomu to měl bílý těžší, protože Sd3 byla hodně špatně postavená figurka jsme přes taktiku přešli do věžové koncovky s pěšcem více pro mě, která byla protivná pro bílého a přinesla nám bod.

 

5 šachovnice Vlach – Mayer

Karlovi to tento rok moc nejde, partii prohrává a dostáváme se v zápase pod tlak. Od této prohry už víme, že hrajeme maximálně o remízu v zápase. Nevadí, věřím že Karel ještě ukáže co v něm je:)

 

6 šachovovnice – Hudáček – Dubina

Pavel je nejlepším hráčem co se týče bodů našeho družstva a dohrával poslední partii zápasu, za stavu 4-3 pro Prušánky musel vyhrát a vyhrál. Díky Pavel, moc pěkná partie!

 

 

7 šachovnice – Staňa – Stánec

Marek je pro mě tento rok příjemné překvapení, další důležitý bod i když dnes mu musel malinko pomoci soupeř, ale to se stává a jsem rád že Marek ukazuje že na druhou ligu výkonnost má!

 

8 šachovnice Mlénský – Flekač 

Milan se zatoulá skvěle stojícím jezdcem a přichází o figuru a kazí si sám hodně zajímavou partii. Škoda, ale nevadí toto je týmová soutěž a i tentokrát jsme to jako tým zvládli.

 

Nakonec jsme byli rádi za remízu, soupeř ukázal že to je zkušené druholigové mužstvo a že dokáže postavit silné hráče, i když mají hodně omluvenek. Vlčnov získává další bodíček a zase o krůček jsme blíž našemu letošnímu cíli. 

TJ Vlčnov   SK Podlužan Prušánky
Zpěvák Pavel (Z H) 2342F ½ ½ 2268F Gaša Andrej (Z C)
Babula Milan (Z) 2238F 0 1 2286F Mikeš Jan (Z)
Buráň Jaroslav (Z) 2182F ½ ½ 2119F Hájek Oskar (Z)
Koutný Petr (Z) 2186F 1 0 2038F Balšínek Pavel (Z)
Vlach Karel (Z) 2108F 0 1 2041F Mayer Josef (Z)
Dubina Pavel ( H) 2085F 1 0 2052F Hudaček Josef
Staňa Marek 1964F 1 0 2026F Stánec Stanislav
Flekač Milan 1971F 0 1 2126F Mlénský Dalibor
  4 : 4

4 komentáře u „Vlčnov – Prušánky – 2 liga E – Skaličtí hráči rozhodli zápas.“

 1. To se mi Járo nezdá, že jsi neměl plán, když byla tak výživná před zápasová příprava :-). Tvá pozice se mi líbila a remiz mě překvapila. Ale určitě jsi měl vše lépe propočítané.

  Odpovědět
 2. Remíza Járy byla určitě předčasná, neříkám že to nebylo blízko k rovnováze, ale hrát to dál určitě šlo, minimálně z taktického vedení zápasu ta remíza nepřišla v pravý čas, ale zápas nakonec dopadl dobře. jedeme dál.

  Odpovědět
 3. Včera při přehrávání se mně zdálo, že remíza Jardy byla předčasná. Ale nepřehrával jsem to na Fricu.
  Chtěl bych pochválit Petra, Marka i Pavla za výborný výkon.

  Odpovědět

Napsat komentář