Moraváci pokořili Skalici.

O Vánocích jsme hráli rapid turnaj ve Skalici, kde jsem já Petr Koutný zahrál špatně a dalo by se říct, že to byl důvod proč jsem o tomto turnaji nepsal na našem webu. Milan Babula vzal ale věc do svých rukou a článek napsal, tedy dnes si přečtete o úspěchu Milana  a určitě Vás potěší si přečíst i o mě, jak mi to nešlo:)

Po skončení napínavého ligového zápasu Vlčnov – Prušánky při gulášku zjistili Skaličáci,
kteří sehráli v utkání důležitou roli, že v hektickém období přelomu roku se pozapomnělo na
vlčnovském serveru zmínit význačný úspěch moravských šachistů ve Skalici. S prodlevou
toto napravujeme.

Rapid turnaj „O pohár primátora“ proběhl 28.12.2017 v reprezentativním 4* hotelu Sv.
Ludmily ve slovenské Skalici. V poli 53 účastníků bylo jediné auto (5 hráčů) moraváků velmi
vidět. Dvojice Josef Mudrák, Milan Babula vedla celý turnaj a o pořadí rozhodla jejich partie
v 7. kole. V ní zvítězil FM Mudrák, reprezentující Sl. Kroměříž a s 8b (v 9 kolech) se stal
suverénním vítězem.

Druhá příčka patří reprezentantovi Vlčnova IM Babulovi se 7b. Stejný
počet bodů s nižším B-CH získal talentovaný syn prezidenta Slovenského šachového svazu
FM Martin Jablonický (ŠK Osuské). S 6,5b na dalších místech skončili Tomáš Danada,
Gerhard Pribila (oba ŠK Nafta Gbely) a Michal Jozefek (rovněž prvoligové Osuské).

Dalšímu zástupci Vlčnova Petru Koutnému nevyšel prostředek turnaje a 6b pak stačilo na 9. příčku,

Josef Hudáček byl s 5,5b čtrnáctý, po prohře v posledním kole s Babulou.

Pouze další hráč Kroměříže Petr Kapusta může být opravdu nespokojen herně i s umístěním na 18. místě s 5b.
Ze slovenských hráčů se nedařilo nasazené turnajové jedničce Martinovi Pagerkovi (12.
s 5,5b) i trojce FM Andreji Gašovi (7.místo a 6 b).

V turnaji vládla přátelská atmosféra umocněná poledním gulášem i cenami pro všechny zúčastněné.