Partie 2 ligy – Zlín – Vlčnov, rozbor partií

K partiím řeknu úvodem, Honza Moštěk když si vezme lekci, že aktivní figurky mají zůstat aktivními a že hledáme figurky, které nejsou zrovna teď aktivními a dobrými a ty mají přednost a musíme s nimi hrát, tak najde odpověď, kde čeká na něho velké zlepšení. Libor když si vezme lekci, když má soupeř výhodu v prostoru, pomůžou výměny, když si vezme lekci že když se rozjede a pěscem a nezastaví se a když si uvědomí, že když bude hrát aktivněji, tak bude výrazně lepší než soupeř, se kterým hrál. Já Vám nabízím rozbor mé partie, která při přehrání je nudná, možná si řeknete na konci šťastná, ale moje myšlenka byla počkat si až soupeři dojdou lehké tahy, nepokazit si partii až moc a až budou dohrány lehké tahy, pak si zahrát pozici, kde rozhodne výkonnost, škoda že si to soupeř sám pokazil, mohli jsme se dozvědět o nás dvou víc, konečná pozice není vůbec jasná a zajímalo by mě, jakou výkonnost má dnes Honza. Další partie , kterou doporučím na přehrání je partie, kterou hrál Jára. Ale mrkněte na ní s pohledem jeho soupeře, pěkně otevřel hru, měl lepší figurky a i když pozice zaváněla remízou, šel si pro výhru. Tak se to má hrát. Takže, určitě je co číst a na co se podívat….

 

 

 

 

4 komentáře u „Partie 2 ligy – Zlín – Vlčnov, rozbor partií“

 1. K moji partii jsem chtěl říct, že šachy jsou někdy zvláštní a nelogické…..Poslední dvě partie ve druhé lize jsem remizoval, kde jsem makal naplno a měl jen dvě remízy. Dostával jsem se z těžších pozic, měl jednu šanci a tu nevyužil a hrál do vyčerpání všech možností…..Pak du hrát třetí partii a soupeř ztratí jednotahově dámu, v tom to je zvláštní, někdy uděláte vše pro výhru a nevyhrajete a někdy to hrajete spíš sportovně, takového zanďoura a soupeř Vám daruje bod. někdy si tu výhru opravdu zasloužíte a nedostanete ji a někdy si jí vůbec nezasloužíte a je Vaše….

  Jinak k partiím, Libor to přepálil, Honza byl v pár momentech pasívní, Jára měl možná zbytečně brzo komplikace, Garry bojoval a na první partii v lize ok.

  Odpovědět
 2. Stále mě mrzí tato partie. Když pominu, že vše se dalo hrát líp. Ale od 18. tahu bílého Vae1 jsem počítal 18……D*e3,19. V*e3 Jd4 že buď vezmu střelce na f3 a nebo budu hrát Jd5. Což se mi jevilo za černého aktivní. Ale potom jsem se rozhodl pro udržení napětí v centru. Takže je vidět v této partii, že když jsem řekl,,a“ nikdy jsem neřekl ,,b“. Na tom musím hodně zapracovat, lépe chápat pozice.. A mrzí mě to, protože podle mého byla tato partie hratelná.

  Odpovědět
 3. Díky petře za rozbor taky už ho mám za sebou napsal jsem si hlavní slabší tahy, které jsem v partii zahrál a pak se odsuzuji za chybu Ja4? úplně zbytečně jak jsi ukázal taky jsem našel ten jednoduchý tah Vc1! který byl rozhodně lepším tahem, ale ještě není rozboru konec v pátek na to mrknem s trenérem a on najde další chyby…

  Odpovědět

Napsat komentář