Vlčnov – Kuřim 3,5-4,5….aneb nejde nám to, ještě že je brzo konec:)

Jako bychom chtěli lize vrátit všechno štěstí co jsme měli a jako bychom nechtěli jít  s nějakým dluhem vůči osudu do příští sezóny. Možná od výhry ze Vsetínem, z nás spadlo napětí a bojovnost a jako by liga pro nás skončila právě tím utkáním ze Vsetínem, kde 14. bodů a jistá záchrana a nám nejde dát do zápasů víc srdíčka, víc bojovnosti a to byl i dnešní zápas. Soupeř po zásluze vyhrál, na druhé straně papírově to je překvapení a pro nás poučení, protože takové „papírové“ zápasy musíme umět zvládnout. Liga toto neodpouští a příští rok to musíme umět lépe. Ano, dali jsme šanci Liborovi na 8. a Honzovi na 7. ale i tak, to měl být poměrně jasný zápas a zrovna nebyl…..Ale i tak, vidím že družstvo potřebuje obměnit sestavu, že družstvo potřebuje změny a novou energii, dnešní zápas to jasně dokázal…….. a příští soupiska na příští ročník 2. ligy bude hodně ovlivněna dnešním zápasem a už teď slibuji, že změny nebudou malé. Toto byl poslední zápas ( možná předposlední, protože příští zápas bude hodně sportovní), který jsme ochotni strpět, toto nebyl Vlčnov který chci aby byl a Vlčnov dělají hráči, kteří musí chtít hrát za Vlčnov, kteří se za něj chtějí bít anebo nechtějí, pak uvidíme co dál…..

 

 

 1. Milan Babula –  Martin Tajovský

S partií nejsem spokojený, remíza může vypadat dobře, ale hra  a možná se mnou budete souhlasit je taková bez chuti. Bez koření, bez právě toho srdíčka, dát do partie víc než soupeř. Tahově možná remíza vypadá ok, ale byla to první dohraná partie a od “ lídra“ našeho družstva čekám, že počká jak vypadá zápas, drží pozici v napětí a je připraven zápas v případě potřeby zlomit v náš prospěch….Remíza výsledkově asi ok, ale týmově to bylo určitě málo a čekám od Milana víc, protože umí a byl to náš dnešní nejlepší hráč, partie co tady na Vás čeká je pro mne mírným zklamáním, právě z tohoto pohledu.

 

 

2. Horák – Worek

Nejlepší hráčka ČR a přesně toto čekám od posil a od předních šachovnic. Uznávám, že tady byl “ papírově“ velký rozdíl, ale čistá práce, profesionální výkon a pochvala. Toto je to, co čekám od hráčů, kteří jsou posily družstva. Děkuji.

3. Buráň – Habina

Na 3. a 4. šachovnici dnes prohráváme zápas. Prostě nejde i s papírovým družstvem prohrát na první 4. 2,5-1,5. Járovi to dnes nevyšlo a jen on ví proč.

 

 

4.Křena – Koutný

Partie je tam , kde chci aby byla. Soupeř určitě nekorektně obětuje figuru a možná i on sám neviděl a nehodnotil vzniklou pozici, která byla bez figury za dva spojené pěšce. Soupeř je v pozici, kdy už nemá co ztratit a má lehký plán, prostě natahovat pěšce a čekat co pozice snese a co já vymyslím. Já jsem nedokázal ty pěšce zastavit a jsem v prohrané věžovce, prostě dnes štěstí v pozici pro soupeře, protože oběť figury určitě nekorektní, na druhé straně nepříjemná pozice a soupeř má nakonec zasloužený bod. 

 

 

5. Vlach – Sládek

Karel není celý rok v “ šachové pohodě“ protože toto byla pozice, která šla vyhrát. Nakonec je to jen remíza a tam kde jsme měli přitlačit a bodovat ztrácíme. 

 

6. Rubeš Pavel – Dubina Pavel

Pavel dnes druhý hráč na pochvalu. Dohrává poslední, bojuje za stavu 3-4 a snaží se, že to pozice už dnes nedovolí je sportovní, ale Pavel dnes a nejenom dnes ukazuje jak se má hrát za družstva. Do vyčerpání všech možností, do posledního tahu a pro družstvo. Obrovský kontrast s první šachovnicí, která mě dnes ale opravdu mrzí.

7. Moštěk Jan – Krupica Pavel

Honza sbírá zkušenosti, snad mu tato partie ukáže, že bílý musí chtít víc, než jen vyměnit figury a stát v prohrané pěšcové koncovce. Chce to dobře hodnoti přechody do koncovek a správně hodnotit každou výměnu, protože si nejsem jistý, že výměny co prováděl Honza byly v jeho prospěch. Ale jak říkám, Honza sbírá zkušenosti a podle toho hodnotím tuto partii jako v pořádku. Sice prohra, ale s nadějí že se z toho Honza poučí. 

 

 

8. Pavlík Vladimír – Ficenc Libor

Libor třetí hráč dnes na pochvalu. Pěkný výkon, pěkný poctivý výkon a pěkný bod. Jde vidět, že Libor svojí šanci hrát 2. ligu chytl za správný konec a jsem rád, že se mu partie povedla.

 

Soupeř vyhrává po zásluze, prostě nestačí že jste lepší na „papíře“, musíte dát do zápasu srdíčko a trochu víc než dá do zápasu soupeř a v tom byl dnes soupeř lepší. Pro nás ponaučení a lekce, která nebolí, protože máme záchranu jistou, ale to ponaučení musí přijít, musíme rozebrat prohrané zápasy, musíme se podívat na to proč nedáváme do hry to co jsme dávali v první polovině soutěže a já věřím, že tato prohra nám odpoví na naše otázky.  Že nám pomůže postavit lepší soupisku na příští rok, určitě budeme potřebovat okysličit, udělat změny a udělat zase ten Vlčnov, který jde do zápasu se srdíčkem a duší “ Vlka „…..dnes jsme byli “ mdlí“ a „bezzubí “ a toto není Vlčnov, který chci aby byl……..Tuto soutěž dohrajeme, schází jen jedno kolo, ale budeme určitě dělat změny a nebudou malé……

 

 

9 komentářů u „Vlčnov – Kuřim 3,5-4,5….aneb nejde nám to, ještě že je brzo konec:)“

  • Taky Vás zdravíme, je pěkné, že zrovna na tom vašem úvodním obrázku ( s koněm ) je vyfocen Marek Kadlčík. Místopředseda oddílu 🙂 Hold náhoda. 😀

   Odpovědět
 1. Jenom informace, v těchto dnech pracujeme na 2 lize 2018/2019….uvidíme jaké budou odchody, dnes jsme potvrdili dva hodně zajímavé příchody a oba dva patří pravidelně k oporám svých družstev….tedy pro Vlčnov posílení…..uvidíme jaké budou odchody a podle toho dáme ambice, ale kdyby byly odchody minimální, pak naše ambice budou maximální:)……….nebál bych se říct do 3 místa:) a třetí místo by byl neúspěch……ale uvidíme jak to dopadne, líbilo by se mi mít Vlčnov do roka v první lize, pak to není daleko už ten Nový Bor vyzvat ve Vlčnově:), vše rozhodnou odchody hráčů…….ale i kdyby byly odchody, pak budeme mít družstvo na střed tabulky jako tento rok…….tedy stabilita s nádechem snů…..a to mám rád….když sny se plní:)

  Odpovědět
 2. Sestava se točí abychom dali možnost si zahrát ligu i ostatním hráčům a vyzkoušeli alternativy, dle mě to je v pořádku, ale jak jsem psal, příští rok tomu už tak nebude a bude hrát stabilní sestava.
  Zápas je pravda jsme vůbec takticky nevedli, možná že není tlak na výsledek, tak si hrál každý jak chtěl, to není výtka na nikoho, to je skutečnost a mají to být zápasy, kde víc než výsledek jde o zkušenosti, poznání soupeřů….. určitě víc probereme interně.

  Odpovědět
 3. Mě se letos nedařilo, to je takt, tahle partie byla rozehrana slušně i když to motor hodnotí jinak… a že to i po opačných rošádách skoncilo remizou se nedá nic dělat, remiza na 4. by nám myslim zapas vyhrála, Honzova či Pavlova partie by se vyvijely trochu jinak. Pro příští sezonu nemam problem přenechat 5. desku nekomu lepšímu ci jak Petr píše dravejšímu, dojíždět z Olomouce taky neni jednoduche ale za Vlcnov jsem obe sezony hrál rád.

  Odpovědět
 4. Souhlasím s Járou a Liborem,zápas měl být veden líp takticky. Právě když jsme měli takovou sílu na prvních dvou deskách, tak mohli ostatní hrát na remis a nešlo to prohrát. Proč lámat partie za každou cenu na výhru ? A sestava, která už několik kol před koncem zajistila klid a záchranu se má měnit ? To už nechápu vůbec.

  Odpovědět
 5. Taky bych to neviděl tak kriticky, v podstatě každý si uhrál to svoje i podle Rp (snad možná kromě Karla kterému se letos nedařilo ale příští sezónu to může být zase jinak). Nemyslím že by někdo nějakou partii vyloženě odfláknul každý hrál prostě podle svých možností a schopností . A když vezmu svoji partii, tak dlouhé partie nemusí znamenat jen zvýšenou bojovnost za družstvo ale třeba neschopnost vyhrát vyhranou partii dřív..:)
  Takže si myslím že na nováčka v soutěži Vlčnov dopadl dobře a pochvalu si zaslouží všichni.

  Odpovědět
 6. Mě nepřísluší tento zápas hodnotit. Ale z mého pohledu to byl takový nešťastný zápas. Záchrana je, soupeř dojede ve slabší sestavě než se očekávalo, tak nejspíše došlo k malinkému podcenění. První dva stoly podle mě hráli tak jak měli. Ale potom záleželo jak se hráči rozhodnou. Když už se to nerozehrálo dobře, tak se vzhled k průběhu mohlo dát za remiz. Ale když o nic nejde, tak se člověk rozhodne hrát na krev a někdy to nevyjde. Ale určitě bych z toho nedělal velkou vědu a vše nechat na vyhodnocení celého ročníku, který je pro Vlčnov úspěšný.

  Odpovědět

Napsat komentář