Zápas TJ Vlčnov B – Kroměříž D

 

 

 

 

Dne 18.11.2018 jsme sehráli na domácí půdě zápas proti Kroměříži. Již od začátku bylo patrné, že soupeř byl značně v přesile a to i z důvodu toho, že Vlčnov hrál opět ve slabé sestavě. Omluvený Moštěk Honza, který sehrál zápas za áčko, kde remizoval. Trochu mě zaráží taktika áčka, kdy sebere hráče z 1. šachovnice béčku a hráč remizuje již po 10-ti tazích už ve 2. zápase!

 

 

 

 

 

K samotnému zápasu: Jako 1. dohrál Staňa Marek, který na 1.šachovnici podlehl soupeři celkem rychle. Partii jsem moc nesledoval, ale Staňa hrál celkem rychle, protože již v 11 hodin bylo hotovo!

 

 

 

 

 

Jako další dohrál Jarda Pavelčík na 8.šachovnici, kde nejspíše po nějaké variantě španělské, Jarda nepochopitelně bránil každého svého pěšce a soupeř ho tam doslova zmasakroval.

 

 

 

 

 

Mezitím již dohrával Vlastik na 2.šachovnici, jehož partii jsem vůbec neviděl, ale mohl by něco k ní do komentáře..

 

 

 

 

 

Na 5.šachovnici získává Ondrůšek po pěkném zahájení dámu a my aspoň snižujeme na 1:2.

O něco později dohrávám i já na 4, kde máme v koncovce nestejné střelce, takže partie končí remízou.

 

 

 

 

 

Na 7.šachovnici stejně jako já dohrává Marek Kadlčík, který měl celkem slušnou pozici. Partie skončila remízou.

 

 

 

 

No a teď největší perla dne ! Na 6.šachovnici Jenda Javor. Jak je u něho zvykem, proti slabším soupeřům rozehraje skvěle zahájení, kde je tak +1,5 , ale tím to končí ! Pak už vlastně hraje jenom soupeř. Ze skvělého postavení, kde jeho figurky stojí opravdu slušně, začíná pomalu vyměňovat a vlastně i dávat pěšce zadarmo až v koncovce zjistí, že mu jich pár chybí. Tak tedy prohráváme další partii.

 

 

 

 

 

Mezitím jako poslední dohrává Psotka na 3.šachovnici, jehož partie byla celou dobu vyrovnaná. Partie opět skončila remízou.

 

 

 

 

 

 

Zápas prohráváme 5,5 – 2,5 zcela zaslouženě. Chybí mi od některých hráčů bojovnost….“ A KOLEDUJEME SI O TO HRÁT DVĚ DRUŽSTVA V JEDNÉ SOUTĚŽI“ !! Já vím, že je k tomu ještě celkem brzo, ale jestliže béčko bude hrávat v takové sestavě, tak tomu tak nejspíše bude!

5 komentářů u „Zápas TJ Vlčnov B – Kroměříž D“

 1. Zdravím pánové, partii jsem zremizoval, ovšem dle průběhu to byla spíše malá výhra…
  Poslední dva tahy na 9 vteřinách… ještě nikdy jsem v takové časovce při vážné partii nebyl,
  má pozice po zahájení sice nebyla taková katastrofální jako ve Zborovicích, ale cítil jsem, že soupeř je tam jako doma… více méně jsem remízu vybojoval soustředěním se (za použití technik na kontrolu tepu co praktikuji při pokerové hře 🙂 ) a obětí druhého pěšce za aktivitu, potom se můj pěšák dostal na e7,ale musím si to ještě přehrát, jestli tam nebylo okno v jednom tahu při časovce i na výhru. Prostě jsem si umanul, že to neprohraju, když už to tak vypadalo a vyšlo to.
  K těm sestavám: domluva byla tak nějak podpořit Vlčnov na zadních šachovnicích, no a je to 2 a 3 deska…
  paráda, rád si zahraju, proč ne?!
  … a touto nedělu dojedete hrát s Céčkem na Velehrad, zasej v silnější sestavě než má Béčko:-)
  Tož tak!

  Odpovědět
 2. Hrál první s posledním, porážka 5,5 není překvapení, ani pro nás ostuda.
  Dva naši hráči se omluvili do konce roku, 1-2 si bere áčko, nastupují náhradníci, kteří se snaží,ale kvalita schází.
  Překvapuje hostující Tomáš Psotka, který hraje KS první sezonu.
  V neděli jsem se snažil , pokazil jsem svou partii, ještě , že to neprohrálo zápas, to by mě mrzelo ještě víc.
  Je jasné, že šňůra proher je dlouhá, ale věřím, že to nikoho z nás neodradí a že nikdo nebude chtít ve Vlčnově
  ze šachem končit. Je sport a prohry k němu patří.

  Odpovědět
 3. chlapi, neberte to tak vážne, jasné treba bojovať, hrať ako o život, ale takýmto spôsobom sa akurát rozhádate…..a o tom šach nie je……treba to hrať “ s láskou a vodborní péči “ ako by ste riekli vy na Morave, a viem, že tá “ vodborní péče “ nám sem tam alebo stále chýba, ale je to stále len a len šport a zábava…a preto hráme šachy…….:) a ak sa chcete pozrieť čo sa dá prehrať a domrviť nech sa páči moja partia v Trstenej, pobavte sa…….:) , a to som za trest musel písať komentár k partii……….:) 🙂 🙂 http://www.sachdk.sk/partia-zapasu-trstena-vs-osk-bziny-iv-liga/

  Odpovědět
 4. Chtěl bych jen zareagovat na Ondrův článek, je sice pravda, že jsem brzy po zahájení remizoval, ale remis mi nabídl soupeř ne já jemu a šel jsem se zeptat kapitána, kdyby mi řekl zápas je na začátku stojíš dobře hraj dál, tak hraji dál. Já nejsem ten případ co i v tupé remisi, když tým potřebuje tak remisu vezme a nezkouší to… Bohužel, jako ty Ondro, ale neber to jako výtku sice to byla pozice nestejnobarevných střelců a už asi nešlo nic dělat, ale tak prohráváme tak to budu zkoušet bez rizika a když uvidím, že už jsme prohráli 4,5 tak pak vezmu remis. A co se týče té rychlé remisi i za těch pár tahů se dá prohrát partii, jak jsme mohli vidět i letos v extralize, takže si myslím, že i ta má příprava za něco stála… Samozřejmě nechci pořád remizovat a doufám, že jsem to dokázal v letním turnaji, kde jsem hrál všechno podle sebe až do konce a až to byla opravdu remis tak jsem ji vzal nebo nabídl. Díky za pochopení…

  Odpovědět
 5. Mě mrzí na výkonech B týmu stejné problémy jak minulý rok, hráči které bych chtěl vidět v A týmu si o tu šanci neříkají, tedy kdybych si dnes měl někoho vybrat do A týmu, asi bych nejvíc přemýšlel o Ondrovi, jinak opravdu nevím, kdo by tam mohl hrát…

  Myslím si, že i někteří hráči nemají na to aby hráli tuto soutěž, některým schází bojovnost a dalším výkonnost. Jeden nebo dva hráči zaslouží pochvalu, jinak beze slov.

  K zamyšlení je i to, že minulý rok bez bodu, tedy už 14 zápasů porážek v řadě, co s tím ?

  Odpovědět

Napsat komentář