2 Liga E – Staré Město B – Vlčnov A 5,5-2,5.

Staré Město staví proti nám to nejlepší co můžou a já věřím, že kola osudu se točí. V dnešním zápase jsme byli na skoro každé šachovnici pod tlakem a nikdo z nás nestál výrazně lépe a Staré Město po zásluze vyhrává tento zápas. Je to jenom jeden zápas, kde prohráváme po zásluze, protože jak píšu soupeř byl dnes lepší, příště to Starému Městu vrátíme…

 

 

 

 

 

 

 

Zápas jsem moc neviděl, měl jsem dost práce s mojí partií, takže co vím tak z jedním pohledem s mírnou neobjektivitou, první dojem Staré Město poprvé staví to nejlepší co mají, jak je znám další zápasy budou hrát zase s pěti náhradníky a konec sezóny dohrají v pěti lidech, ale tímto je tento oddíl známý  že proti okolním družstvům už několik let staví to nejlepší, jak píšu kola osudu se otáčí a my máme v příštích letech co vracet.

 

Na prvním stole Jožka prohává, vůbec nevím o se stalo, možná někdo dopíše jeho pohled. Na druhém stole Tomáš s Petrem , no viděl jsem oběť figury, bláznivou pozici, kterou neumím hodnotit a nakonec rovnou věžovku, jsem si jistý že obě strany tam měly své šance, nakonec remíza. 

 

 

 

 

 

 

Na třetím stole Milan, měl v koncovce šance na zesílení pozice,neumím odhadnout jestli by to stačilo na výhru nebo ne, ale remíza. Na páté šachovnici Peťa proti Ferovi, tato partie byla vedle mě, tak vím že se hrála francouská, kterou si Peťa na Feru připravil, oběť pěšce, zásadní bylo asi to, že po tahu f5 Fera vyřešil lépe situaci v centru a asi stál malinko lépe, po dalším průběhu Fera vyhrává. František je stále silný hráč a po boji Peťa prohrává.

 

 

 

 

 

 

Já na pátém stole s Petrem Bažantem starším, chtěl jsem hrát Grunfelda, teda variant kdy jsme spolu naposledy hráli jsem vyhrál, no stál se Grunfeld ale s f3 a pozice se stále převalovala s mírnou výhodou až s mírně větší výhodou pro bílého, tedy mého soupeře. Pak krásně bílý zakombinuje a získává dočasně dva pěšce více, reálně jednoho pěšce více a jde jen o to, najít nejlepší možnou pozici s přechodem do koncovky. Tady malinko dostávám šanci na protihru a po další nepřesnosti, dávám v koncovce věčný šach.. Kde Sh2 a nebo Sg3 je remíza….ale celou partii jsem bojoval o život a remíza je pro mě v této pozici výhra….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na šesté Pavel opět poctivě maká, možná se něco pokazilo v rovné pozici, ale jak šel celkově zápas s námi zle, jde to vidět, pozice se nám kazí a i možná pod vlivem nepříznivého zápasu, Pavel pozici prohrává. Na sedmé hvězda tohoto ročníku Karel v nevím jestli rovné pozici, využije nepozornosti soupeře a vyhrává a drží tento rok výborný výsledek 3,5 bodů ze 4 partií a na 8. šachovnici Honza pod tlakem zápasu chybuje a prohrává. Ještě napíši trochu poznámek já (Honza), který danou partii sehrál. Musím první říct, že mladý Babula Vlastimil, hraje výborně, ale musím pochválit i sám sebe, který s ním dokázal držet krok. Bohužel jsem nakonec partii prohrál, protože jsem nechtěl dát věčný šach a chtěl jsem zkusit zabojovat o remis celého týmu, ale už bylo asi rozhodnuto, ale to jsem nevěděl. Ukáži klíčovou pozici naší zajímavé partie a pak pozici, ve které jsem mohl získat remis.


Kritická pozice v partii bílý stojí lépe, ale je nutné najít správné pokračování. Správné pokračování jsem viděl na první pohled, ale zjistil jsem, že prohráváme 3-1 tak jsem si šel vzít kvalitu, což byla chyba správný tah byl Vfh1! s plánem Kg1 a hrát po h-sloupci…

 

Závěrečná pozice mé partie, kterou jsem hrál už jen na přídavku a chtěl jsem zkusit něco vymyslet v horší pozici. Najdete správný tah, kterým partii udržíte a remizujete ji??? Já ho viděl, stejně jako soupeř ukazoval po partii, ale chtěl jsem zabojovat, ale ve špatné chvíli už…

 

 

Jak říkám, i tímto pohledem jsme dnes na soupeře neměli, byl lepší….ale to ale tady je….

 

 

 

4 komentáře u „2 Liga E – Staré Město B – Vlčnov A 5,5-2,5.“

 1. Radime ahoj, tak to není, vyhráli jste zaslouženě a byli jste lepším družstvem, držím palce a je dobře že v kraji máme tolik družstev co hrají druhou ligu, to je super…..

  Držím palce

  Petr

  Odpovědět
  • Petře, nedělní zápas jsem samozřejmě nemyslel, v článku jsi to sportovně uznal, což je v pořádku. Jen mě trošku zarazilo to tvrzení o dohrávání sezony s náhradníky a v pěti lidech, že jsme tím známí… To jsem v tabulkách nikde nedohledal.
   Co se týká nastupování k zápasům s „bližšími“ družstvy – to je kouzlo takových těch malých derby, mají trošku jiný náboj (a je to tak správně) a asi se každý snaží uspět. Ale ani tam jsem nenašel ve statistikách nějaké extrémy v sestavách oproti zbytku družstev. Na Vás to teď prostě náhodou sešlo, ale to je jen „statistické chyba“ :o)

   S pozdravem
   Radim

   Odpovědět
 2. Ahoj Petře,

  díky za pěkné a aktuální články, rád si u Vás chodím přečíst zprávy. Mohl bys prosím ale nějak podpořit úryvek:

  „jak je znám další zápasy budou hrát zase s pěti náhradníky a konec sezóny dohrají v pěti lidech, ale tímto je tento oddíl známý že proti okolním družstvům už několik let staví to nejlepší“?

  Ono když to takhle napíšeš, tak to skoro vypadá, že to tak je. Tak jsem jenom překvapený, jak to v tom oddíle máme zvláštně nastavené :o) Nic ve zlém, ale v tabulkách jsem takových případů moc nenašel :o(

  S pozdravem
  Radim Stuchlý

  Odpovědět

Napsat komentář