Zápas TJ Vlčnov B- Kunovice B

 

 

 

 

Zdravím všechny šachové fanoušky a fanoušky Vlčnova dneska se v článku podíváme na zápas Krajské soutěže-západ, kde jsme hostili doma tým Kunovic B. Na tento zápas bylo velmi těžké, postavit kompletní soupisku 8. hráčů, ale nakonec se nám to podařilo a děkuji všem co hráli i kapitánům jiných týmů, kteří nám půjčili hráče, kteří nám chyběli. Na zápas jsme chystali hrací místnost, již v pátek večer, aby bylo všechno v pořádku. využili jsme nové rozestavení stolů a věřím, že se hrálo lépe. Něco málo před devátou jsme přivítali hosty z Kunovic, kde nastoupil i jejich silný mezinárodní mistr IM Kaňovský, který měl ve Vlčnově šachovou přednášku. Nakonec, byl tým Kunovic posílen i oslaben zároveň. Přijel velmistr, ale přijeli bohužel jen v 7. hráčích. Takže jsme z výkopu vedli 1-0, ale to vůbec nic neznamenalo. A jdeme se podívat na tento zápas, jak jsem jel viděl já kapitán (Honza Moštěk)…

  

 

 

 

 

Na první šachovnici jsem hrál já (Honza Moštěk) bílými  proti IM Kaňovskému, takže žádný stres prostě si zahrajeme. Začátek zahájení jsem sehrál normálně co znám, ale pak jsem se nekoncentroval a neprověřil co mi hrozí v pozici a mezinárodní mistr okamžitě zaútočil a získal velmi rychle pěšce více. To byla velmi velká a zbytečná chyba z mé strany. Takže jsem se snažil využít rychlejší vývin, ale bohužel zkušený velmistr mi nic nedovolil a partii vyhrál v koncovce.

 

 

 

 

Na druhé desce hrál černými Marek Staňa jeho partii jsem moc neviděl, jen jsem viděl, že pozice byla blokovaná v centru a hrálo se na křídlech. marek hrál na královském a soupeř na dámském křídle. Nakonec udělal nejspíše Marek chybu, protože se nakonec vzdal.

 

 

 

 

Na třetí desce hrála naše posila z Velehradu Tomáš Psotka a musím říct, že je výbornou posilou našeho týmu a pokud bude mít chuť za rok hrát opět za nás tuto soutěž, pokud se udržíme tak ho jasně bereme všemi deseti. Gratuluji k dnešní výhře. V dnešní partii jsem viděl, že stál bílými ze zahájení lépe a získal dvojici střelců a ta rozhodla.

 

 

 

 

 

Na čtvrté šachovnici hrál zkušeně černými figurami vyrovnanou partii Karel Bartoš. Za lepšího stavu na šachovnicích a výsledcích na šachovnicích přijal Karel dobrou remizu, která nám pomohla jistě k výhře v tomto zápase.

 

 

 

 

 

 

Na páté šachovnici hrál bílými náš velmistr Ondrůšek a musím říct, že tato partie mu opravdu vyšla výborně. Hrál útočně, jak je jeho zvykem, ale tentokrát to bylo ještě o třídu lepší a gratuluji k výborné partii. Za stavu 4-1,5 pro nás nabízí remis, jako gentleman své soupeřce a vyhráváme tento zápas.

 

 

 

 

 

 

Na šesté šachovnici hrál černými figurami Marek Kadlčík, který po zahájení a krátké střední hře stál černými lépe. Pak ale udělal pár chyb a bohužel podle mě stál skoro na prohru, měl o 3 pěšce méně. Naštěstí pro nás soupeř udělal chybu a Marek toho využil a partii vyhrál…

 

 

 

 

 

Na sedmé šachovnici hrál bílými Jenda Javor, které moc děkuji, že nám v tomto týmu pomáhá a dneska zahrál zkušeně vyrovnanou partii, kde získal dámskou koncovku s pěšcem více, ale ta se velmi těžko vyhrává a tak nakonec partie skončila remízou.

 

Na osmé šachovnici byl připraven na naší straně Jarda Pavelčík a bohužel neměl dneska soupeře a tak získal bez námahy bod pro nás…

Všem děkuji za tento zápas, protože tato výhra je pro naši záchranu velmi pěkným krokem do druhé poloviny této sezóny, věřím, že ještě zabojujeme a urveme aspoň jednu výhru na naši stranu!!!

2 komentáře u „Zápas TJ Vlčnov B- Kunovice B“

  1. Bojovali jsme i za vás, ještě že Kunovice přijeli nekompletní. Víte s kým hrajeme , o co hrajeme a tři se omluvíte…

    Odpovědět

Napsat komentář