Vlčnov – Ořechov 2 liga – 6-2.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ořechov doveze dva velmistry ze Slovenska, Vojta Plát je v Anglii a to jsme věděli a i tak jsme měli k zápasu velký respekt, protože jakmile se proti Vám postaví velmistři, je to vždy těžký zápas a proto předzápasová taktika byla jasná, udržet jak to jen půjde první čtyři šachovnice a ve zbytku rozhodnout zápas a když se podíváte na výsledky, tak můžu říct že nám tato taktika až náramě vyšla.  V článku mám pro Vás i partie ze zápasu a já říkám, že už se polepším…teda snad zahraji příští partii už trochu normálně:)

 

 

 1) šachovnice IM Jan Sosna – GM Milan Pacher

Zdálo se mi chvílemi, že Honza může stát malinko lépe, dvojice střelců a rychlá koncovka, ale věřím lepším hráčům, že tu pozici hondotili jako nakonci remízovou a pro nás dobrá remíza. taktika zápasu byla jasná, udržet v co nejlepším možném skóre první čtyři šachovnice a rozhodnout tam , kde jsme silnější a proto remízka  více než  ok. A výborný výkon Jenika!!

 

 

2) šachovnice : GM Miky Maník – Josef Mudrák 

Tak tady to dlouho vypadalo jako pěkná výhoda černého s dobrými šanci na celý bod, možná to tam někde bylo, ale remíza s Mikym je výborný výkon Jožky a taktika zápasu, udržet velmistry se daří držet ještě lépe, než jsme doufali.

 

3) šachovnice: Tomáš Danada – FM Lukáš Kuchyňka

Tomáš druhá parádní partie a forma Tomáše je skvělá. Že by brzo cinkl titul FM? Tomáš rozhodčí, nastaví on-line a ještě vyhraje důležitou partii, touto výhrou jsme naší zápasovou taktiku vyšperkovali k maximum, před zápasem jsme si říkali že prohrávat na prvních čtyřech deskách 2,5-1,5 by bylo skvělé a najednou my vedeme 2,5-1,5 !!

 

 

4) šachovnice Martin Nový – IM Milan Babula

Milan poctivý výkon, porazit Milana je opravdu těžké a tak nám dnes podrží bezpečně šachovnici a jeho remízou spolu s výsledkem na prvních šachovnicích je zápas rozhodnutý, stačí nám udělat dva body ze čtyř, ale to už jsou šachovnice, kde máme výraznou elovou převahu.

 

 

5) šachovnice Kapusta Petr – Moulis Mojmír

Když máme i štěstí a Petr nepřijde o figuru, nemůže zápas dopadnout jinak než dopadl, dobrá remíza.

 

6) šachovnice Messerschmidt – Koutný Petr

No vyhraji na čas, nebudu to napínat. vyhraji na čas asi v prohrané pozici, soupeř má lehký plán Vg1-h5-Vh4-f5- a pozice se mi rozdrolí na kousíčky, teda stalo by se, kdyby soupeř který má udělat tři tahy za 15 sekund nevstane od šachovnice a jde se projít, rychle potáhnu a přemýšlím, Stanislav se vrátí když má na hodinách dvě vteřiny a už nestihne udělat tah. Štěstí? Ano, určitě ale bod pro Vlčnov a tím pádem, i tento se počítá. 

 

7) šachovnice Jaroslav Buráň – Kubat Pavel

Jára vyhrává, dobrý bod a jsem rád, že vyhrál. Už v pátek v klubovně hrál moc dobře a dnes získává pro Vlčnov celý bod a jak říkám, bod je vždy dobrý a proto paráda Járo!

 

8) šachovnice * Paral Stanislav – Dubina Pavel

Pavel dvě partie a dvě výhry a po smolné minulé sezóně, kdy se proti němu spiklo vše, dokonce i digitální hodiny má výborný začátek a jsem za to moc rád! 

 

 

TJ Vlčnov   OREL Ořechov
Sosna Jan Z 2340 ½ ½ 2467 Pacher Milan C Z
Mudrák Josef H Z 2239 ½ ½ 2400 Maník Mikuláš C Z
Danada Tomáš C Z 2257 1 0 2322 Kuchynka Lukáš Z
Babula Milan Z 2175 ½ ½ 2115 Nový Martin Z
Kapusta Petr H 2145 ½ ½ 2086 Moulis Mojmír Z
Koutný Petr Z 2217 1 0 2006 Messerschmidt Stanislav
Buráň Jaroslav Z 2112 1 0 1926 Kubát Pavel
Dubina Pavel 2068 1 0 1990 Páral Stanislav
  6 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 komentáře u „Vlčnov – Ořechov 2 liga – 6-2.“

  1. Ahoj Peťo, já jsem se v neděli odpoledne díval na tvoji partii a nechápal jsem, jak to mohl soupeř vzdát, teď jsem již v obraze?? štěstí a šachu zdar???
    Jinak Tomáš hraje
    neskutečně pěkně šachy

    Odpovědět

Napsat komentář