B-tým KS-západ

Zdravím, všechny fanoušky Vlčnova i šachové nadšence, jelikož 17.11 hráli z Vlčnova mnoho týmů tuto něděli, hlavně stojí za zmínku A-tým a B-tým. V daném článku popíši zápas B-týmu, jelikož článek A-týmu už jste si rozhodně všichni přečetli. B-tým v neděli vyrazil hrát do Starého Městak s týmem Staré Město F, na předních šachovnicích za ně hraje IM David Kaňovský a Saša Skalský výborný mladý šachista na úrovni FM. Na předních 2.šachovnicích tedy jsme se měli pokusit neprohrát moc rychle. Naštěstí jsme měli i trochu štěstí a soupeři tito 2 silní hráči nenastoupili a tak se dalo bojovat na všech šachovnicích.

Na 1. šachovnici jsem hrál já (Jan Moštěk) černými figurami s Vylíčilem Adamem, kterého trochu znám a viděl jsem ho hrát na Fide Openu ve Starém Městě, kde zahrál velmi dobře první kolo, kde remizoval se silným hráčem, takže jsem věděl, že to nebude nic lehkého zabojovat o celý bod.  Po zahájení jsem získal pěšce, kde soupeř ze něj získal vývin všech svých figur a mě zůstal král v centru. Soupeř našel ve střední hře výborný tichý tah, který jem neviděl a musel jsem zachraňovat pozici naštěstí jsem taktéž našel nejspíše jediný tah, který pozici drží a mění rychle aktivní figury soupeře a dostal jsem se do pasivnější koncovky s pěšcem více. Nakonec jsem musel pěšce vrátit zpět za remizovou pozici. V časovce udělal soupeř ještě jednu nepřesnost a znovu ztrail pěšce, tak jsem pozici zkoušel ještě vyhrát a hrál, jako poslední hráč z týmu, ale soupeř pozici nakonec udržel a partii skončila spravedlivou remizou, soupeř hrál opravdu velmi dobře, i-když v záhájení mi to tak nepřišlo, jako nejlepší varianty se ztrátou pěšce.

Na 2. šachovnici hrál svůj první zápas v sezóně Marek Staňa a co jsem mohl vidět hrál partii opravdu velmi dobře tak jak to má být figury do hry a aktivní hra s nimi. V koncovce svého soupeře přehrál a získal pěšce navíc, nakonec soupeř špatně zareagoval a ztratil jezdce. Marek se v koncovce nedíval po zisku pěšců, ale vytvořil matovou síť kolem špatně postaveného černého krále a dal mat.

Na 3. šachovnici hrál Milan Flekač, kde jsem viděl, že černými figurami proti svému soupeři stojí vyrovnaně, ale pak se v taktických zápletkách stala chyba a soupeř získal figuru navíc, kterou postupně uplatnil.

Na 4. šachovnici hrál bílými Ondra Podškubka s mladým talentovaným hráčem ze Starého Města, který podle mě Ondru černými v pohodě odremizoval. Vyměnil všechny lehké figury a pak pozici zablokoval s těžkými figurami a nakonec Ondra nabídl remis a partie skončila.

Na 5. šachovnici zahrál velmi pěknou partii černými Libor. Kde po zahájení získal pěšce a nakonec po taktických obratech ve střední hře, kde soupeřka měla krále v centru a nemohla rošovat vyšel s figurou více a partii už v klidu zakončil.

Na 6.šachovnici hrál Vlastik Oharek, kterému se ve střední hře podařilo svého soupeře strategicky utahat, kde soupeři zůstal Ja7 úplně uvězněn a nemohl skoro celou partii vyskočit zpátky do hry. Potom s ním soupeř na konci partie vyskočil ovšem v nejhorší moment, kde hned po jeho skoku koněm vznikl v pozici matový motiv. Mat 2. tahem, který Vlastik okamžitě viděl a vyhrál.

Na 7. šachovnici hrál černými figurami náš Garry (Jenda Ondrůšek), kde ve střední hře svému soupeři postupně bral pěšce a i-když soupeř při opačných rošádách na našeho Garryho útočil těžkými figurami, ten vše ubránil a postupně útok soupeře zneutralizoval a partii vyhrál.

Na 8. šachovnici zahrál vyrovnanou partii Marek Kadlčík, který měl v zápase víckrát nabídnutou remis, ale čekal správně až budeme mít pozice přivyhrané a pak když už jsme vyhráli tak vzal remis.

 

Co říci závěrem, zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou. Mladí soupeři hráli velmi dobře a vůbec není jednoduché je porážet za pár let nebo už příští rok nám budou brát více bodů. Všem děkuji hráli jste velmi dobře a pokud můžu tak nejvíce se mi líbila partie Libora Ficence a tu bych nominoval na partii zápasu!!! Jen tak dál.

1 komentář u „B-tým KS-západ“

  1. Je to od kapitána hezké a moc tímto děkuji, ale z mého pohledu se mi líbila partie Marka Staňi, kde měl soustavný tlak, zápletky až to přešlo do matových sítí. A taky se mi líbil konec partie Garryho, když po vidličkách na krále a věž přišla po dobrání věže další vidlička na druhou věž a dámu.

    Odpovědět

Napsat komentář