MČR mládeže v rapid šachu článek Pavlínky Jančové

 

 

 

 

 

 

 

Před týdnem se hrálo v Českých Budějovicích MČR mládeže v rapid šachu, do kterého se probojovala naše hráčka Pavlínka Jančová, která vám dnes poví, od kdy hraje šachy, jak se dostala do Vlčnova a pak jak se dostala na tento turnaj a jak na něm hrála.

K šachům jsem se dostala, když mi bylo 7. let, a tak mi začala máma hledat nějaký šachový kroužek. V Nivnici a Uherském Brodě zatím šachový kroužek pro mládež nebyl tak po dlouhém hledání jsme našli kroužek ve Vlčnově.

V lednu jsem došla, jako malá, slabá holčička. Po chvíli úsilí jsem se začala zlepšovat. Potom jsem začala získávat medaile v kategorii dívek na okresních a krajských soutěžích Zlínského kraje.

Po 4,5 roku hraní a trénování jsem se dokázala přes turnaje Grand Prix probojovat na MČR v rapid šachu do Českých Budějovic.

Tak jsem hledala někoho, kdo by mně ještě více v šachu přiučil. našla jsem jednoho staršího pána ze Šumic. Tak jsem k němu začala každý týden jezdit. Tento pán mi moc pomohl. Pak přišlo 4. září a měla jsem jet na MČR mládeže v rapid šachu. Po obědě jsme vyrazily a jela jsem s panem Macháčkem ze Starého Město (za což mu moc děkujeme). Když jsme po 4 hodinách dojeli šla jsem se přihlásit a ubytovat.

Ubytovaná jsem byla s dvěma holkami. Ráno jsem posnídala a začala hrát. Ze začátku se mi moc nedařilo, ale pak jsem uhrála 4. body z 9 a umístila se na 16. místě. Spokojeně jsem jela domů. Moc jsem si to užila.

Pár otázek od trenéra:

Měli jste možnost se projít po pěkném městě Českých Budějovic? Jaké to tam bylo.

Bylo to tam velmi pěkné a líbilo se mi tam. Ale neměli jsme skoro vůbec čas, abychom si mohli projít město. Začali jsme hrát ráno a pak skončili pozdě odpoledne.

Jak se ti hrálo s dalšími hráčkami s České republiky, když jsi zvyklá zatím jen na hráčky, především z okresu Uherskéhoo Hradiště, kde končíš na medailových místech?

Ano je to pravda ty hráčky jsou opravdu velmi silné a musím ještě potrénovat.

Kde si myslíš, že jsi dělala největší chyby, když jsi partii prohrála partii?

V některé partii jsem dostala vidličku a ztratila materiál. A ve 2 partiích jsem se dostala do vyrovnané koncovky, ale prohrála na čas.

2 komentáře u „MČR mládeže v rapid šachu článek Pavlínky Jančové“

Napsat komentář