Zápas Vlčnov B – Sokol Valašská Bystřice A

V neděli poprvé tým Vlčnov B přivítal doma soupeře v improvizovaných prostorech Restaurace Sokolovna Vlčnov. Přivítali jsme tým TJ Sokol Valašská Bystřice A a čekali jsme při naší domluvené sestavě těžké boje. Nakonec soupeř dojel v oslabené sestavě stejně tak, jak jsme na tom byli my

Na první šachovnici hrál vyrovnanou partii Petr Kapusta, který v pozdní části střední hry převedl věž z dámského křídla na útok na krále černého v malé rošádě, který se mu nakonec zdárně povedl. Můžete posoudit sami z pozice. Kde velmi pěkně bílý z útočné pozice provedl několik výměn, aby se dostal do vyhrané koncovky.

Na druhé šachovnici jsem hrál já (Jan Moštěk), kde jsem úplně pohodě černými partii vyrovnal, bohužel jsem neprovedl správný přechod ze střední hry do koncovky, kde jsem bohužel ztratil pěšce a pak už bylo velmi těžké partii remizovat.

Na třetí šachovnici hrál pan Josef Knotek velmi vyrovnanou, ale i tak stále zajímavou partii, kde každý soupeř měl svou pěšcovou převahu. Pan Knotek ji měl na dámském křídle a černý na královském křídle a v koncovce byli ještě černopolní střelci. Náš hráč hrál velmi zkušeně tuto koncovku, i-když nejspíše byla pozice remis, tak soupeř neudělal správné rozhodnutí s výměnou pěšců na královském křídle a bílý měl nakonec 2 volné pěšce a nakonec už to byla jen otázka času, kdy se jeden z pěšců dostane do dámy nebo bude muset být na poli proměny dobrán střelcem.

Na čtvrté šachovnici hrál Vlastik Oharek celou dobu vyrovnanou partii a vzhledem k průběhu zápasu to bylo velmi dobře. Vlastik dohrával, jako poslední partii a šlo o všechno. Vlastik měl v koncovce horší pozici, ale mohl postavit pevnost a soupeř by se pak nemohl do pozice nijak dostat a partie by skončila remizou. Bohužel pro nás nakonec se to nestalo a Vlastik partii prohrál

Na páté šachovnici hrál bílými Jan Ondrůšek, kde rozehrál velmi aktivně svou partii, ale hned na konci zahájení nabídl remis a soupeř ji přijal a bylo po partii.

Na šesté šachovnici hrál náš skvělý šachový předseda Petr Kadlčík, černými figurami. Zahájení se mu moc nepovedlo a pak ne úplně správně zvolil plán v dané pozici a stál velmi špatně. Ale v průběhu partie pozici udržel a pak nabídl remis a partie nakonec skončila.

Na sedmé šachovnici hrál bílými Jan Javor, který rozehrál aktivní gambitovou pozici, kterou bohužel nezahrál správně aktivně a jeho náskok ve vývinu se obrátil v jeho neprospěch a nakonec měl v pozici pěšce méně a nedokončený vývin neměl bílý. Nakonec naštěstí pro nás partie skončila remízou.

Na 8. šachovnici hrál černými Jaroslav Pavelčík, který svou partii rozehrál velmi dobře a ve střední hře se díky aktivním figurám dostal do velmi dobré a aktivní pozice, kde útočil na bílého krále v malé rošádě. Pak sice po výměnách útok skončil, ale i tak byl v pozici velmi pěkný a hlavně vítězný obrat. Můžete posoudit sami níže zda ho najdete a získáte za černého figuru. Nakonec se po výměnách dostal Jarda do horší pozice, kvůli bílé aktivní dámě, která mu sebrala nějaké pěšce a pak už v koncovce nešlo nic dělat.

3 komentáře u „Zápas Vlčnov B – Sokol Valašská Bystřice A“

Napsat komentář