Pohled na zápas B-týmu 28.11.2021

V neděli 28.11.2021 jsme s B-týmem Vlčnova hráli doma, velmi těžký zápas proti silnému soupeři z Kroměříže, kde hraje i Karel Malinovský, kde jsme si mysleli, že by proti nám nemusel nastoupit, ale vždy se stane právě to s čím se nepočítá. V současné době je pro většinu týmů sestavit 8.hráčů, tak se nám to nějak povedlo i díky kolizi s A-týmem, který vyhrál oba své víkendové zápasu, což je paráda. Ráno v 8:30 jsme nachystali nový šachový prostor pro zápas a po napsání soupisky a informování o pravidlech soutěže jsme mohli začít hrát. Byl to opravdu velmi těžký zápas, což je vidět i z výsledku 1,5-6,5 pro soupeře.

Na první šachovnici jsem hrál já, bohužel proti Karlu Malinovském, kde jsem bohužel udělal chybu nebo nepřesnost hned v zahájení, díky neznalosti hrané varianty a pak kvůli špatnému rozhodnutí a podcenění útočných možností soupeře v dané pozici jsem prohrál a nechal jsem si dat pěkný mat.

 

Na druhé šachovnici hrál vyrovnanou partii v dynamické pozici Josef Knotek, který hraje výborně. Pozice byla v dynamické rovnováze, ale pak se někde přetrhla nit a nakonec se soupeř dostal do vyhrané pozici v koncovce, kde svou převahu nakonec uplatnil.

 

Na třetí šachovnici zahrál velmi pěknou a aktivní partii za velké pomoci soupeře v zahájení, které nezahrál velmi šťastně, jako já. Nakonec se stali obrácené rošády, kde soupeřův král byl v nebezpečí a Vlastik měl krále v bezpečí, soupeř by potřeboval zahrát aspoň 3. tahy po sobě, aby se mu podařilo krále bílého ohrozit. Nakonec se z pěšce navíc ze zahájení a aktivní pozici přidal i další materiál a soupeř se nechtěl více v pozici trápit a tak vzdal. Níže závěrečná pozice.

 

Na čtvrté šachovnici hrál vyrovnanou partii proti izolovanému pěšci Ondra Podškubka, kde mi přišla pozice vyrovnaná a při rozboru i byla, ale zbytečně se nemusel černý v pozici oslabovat a tahat pěšci. Pak bohužel kvůli zbytečné nepozornosti si Ondra nevšiml hrozby vidličky a postupně s kvalitou méně partii prohrál. Škoda.

 

Na páté šachovnici zahrál výbornou partii Jan Ondrůšek proti silnému soupeři. Celou partii hrál velmi disciplinovaně a vyrovnaně, všechny pokusy černého otupil a hrála se vyrovnaná pozice. V koncovce černý nezahrál pozici úplně ideálně a stále v ní byly remizové tendence, pak ale udělal chybu a Jan Ondrůšek mohl přejít do vyhrané pozice, což je škoda no posuďte sami. Bohužel to v partii neviděl, i-když měl dost času na přemýšlení v kritické pozici a nakonec partii ve vyrovnané pozici vzdal.

Poslední tah v pozici byl za černého Kg6. Bílý dále hrál Vd5+ a přišlo Vxd3 a bílý (Jan Ondrůšek) vzdal, i-když i ta pozice co výměnách vznikne je remizová. Zkuste najít lepší řešení než Vd5+?

 

Na šesté šachovnici zahrál velmi pěknou partii černými Petr Kadlčík, který nakonec svou partii zremizoval a při krátkém rozboru to vypadalo, že by spíše mohl stát o něco lépe, kde by získal pěšce navíc a sice by byli pouze na jednom křídle, ale i tak by mohl černý zkoušet hrát pozici na výhru. Rozhodně nic neriskoval. Posuďte sami.

Na sedmé šachovnici hrál bílými figurami Karel Bartoš, který rozehrál vyrovnanou pozici, která se bohužel postupně začala obracet na stranu soupeře, až soupeř získal silného volného pěšce, který byl krytý na 3. řadě, který se postupně rozběhl dopředu a Karel pak musel dát věž za novou dámu a pak už byla partie bohužel prohraná.

 

Na 8.šachovnici hrál černými Marek Kadlčík, kterému taky nevyšlo již zahájení, kde se musel spokojit s králem uprostřed šachovnici bez možnosti udělání rošády. Bohužel pak ztratil v nepozornosti, jako Ondra figuru a partie mohla skončit.

1 komentář u „Pohled na zápas B-týmu 28.11.2021“

  1. Ondrůškovi se dá taková hrubka prominout. Přece jen Vd5 bije do očí už jen při pohledu a zisky by byli daleko větší než u fungujícího bratříčka Vc5. Petrovi Kadlčíkovi se nedivím, pokud o nic nešlo a tahat takovou koncovku další 2 hodiny…

    Odpovědět

Napsat komentář