Zápas Boršice C – Vlčnov C

V neděli 9.1.2022 jsme zajížděli na půdu boršického rivala. Již odvěcí soupeři proti nám nasadili jejich ostřílené matadory – Ludvíček, Frýbort, Skalka. V Boršicích panuje vždy dobrá nálada. Dobře se tam hraje.

Tentokrát byla změna v hrací místnosti – hrálo se na „Grétě“ – místní hospůdka. Mohlo by se tam už hrávat furt – je to blíž na pivo. Pivo 12° Radegast – co víc si přát?

No.. mistr Kadlčík prohlašoval už od čtvrtka, že vezme „ půlčana“ – samozřejmě se tak nestalo. Kecy v kleci… No a ještě k tomu neměl dres, čekám tedy v pátek omluvenku. Samozřejmě Javor to vykřikoval po celé místnosti ještě před zápasem. Ani pan Bilavčík neměl dres.

K zápasu:

Díky silnému béčku se nám uvolnila místa pro céčko. Mohl hrát Oharek a Ondrůšek – naše „ posily“.

Sestava následující: Oharek, Podškubka, Ondrůšek, Bartoš, Kadlčík, Javor, Bilavčík, Moravec.

Jak jsem viděl soupeřovu sestavu, tak jsem se obával naší 1. desky – Havránek vs. Oharek – Vlastík někde ve střední hře ztratil figuru ale za pěšce. Obá to hráli asi do 2 hodin, kde Vlastík tvrdě bojoval o remízu. Ke konci partie byl i dokonce vyhraný! Vlastíku, sakra, když prohráváme , tak se snažím vyhrát! Škoda, bylo by to 4:4 ! Ale i tak chválím za bojovnost.

 1. deska – Moravec – katastrofa, děs, hrůza – přímo pašachy. Tohle nebudu komentovat, snad jen že zisk dámy 1. tahem vidí i 5ti leté děcko !

No na 3. desce hrál Ondrůšek Proti Tománkovi, tam jsem se taky bál. No a měl jsem pravdu. Ty jeho zavřené pozici málo kdy končí dobře. Tománek ho zmasakroval. Přípomínalo to vlčnovskou JÍZDU KRÁLŮ, kde tehdejší Uherský král Matyáš Korvín prchal před Jiřím z Poděbrad – furt ustupoval až padl.

Láďa Bilavčík zahrál velmi pěkně. Soupeři na 7. desce nedal moc příležitostí a soupeře udolal. Pěkná hra – chválím ! Stav byl momentálně 2:1 pro domácí po prohře Moravca a Ondrůška.

Já jsem měl dost času sledovat partie ostatních, neboť Frýbort dlouho přemýšlel. Javor stojí líp, Já vyhraný, Bartoš Kadlčík, Oharek – pozice vyrovnané.

Za nedlouho vyhrává Javor, získal figuru a soupeře krásně udolal. Stav 2:2 .

No a teď začínají největší perly zápasu.

Podškubka –  pozice snů, kterou by ani slepý neprohrál, Frýbort 21. tah a zbývají mu tři minuty. Já mám asi 1h a 15 minut. Dva spojení pěšci, všechno mi hraje. Soupeřovi figurky –  8. a 7. řada. Nic nehrají. Frýbort tahá rychle a já začínám s ním, zbytečně! Počítač ukazuje + 8. Začnu rychle tahat.

Jeden, druhý pik v pytli a už se mi to bortí. Katastrofální hra a prohrál jsem zápas. V pátek to vezmu.

To mi hlava nebere, jak jsem to mohl prohrát.

Na 4. desce krásně přehraje Karel Ludvíčka. Získá figuru a pak to již utahá – chválím, pěkná partie.

Stav 3:3

No a další deska snů – 5. deska: Skalka – Kadlčík Marek .

Tu partii bych po mé vyhlásil jako partii roku, to co ti dvá hráli to byla katastrofa, jako na horské dráze – jednou dole jednou nahoře. Kadlčík v pátem tahu pomalu vyhraný, nevidí. Pak mu soupeř posbírá skoro všechny pěšce a našemu hráči nezbývá nic jiného, než se vzdát.

4.3 pro domácí.

A dohrává Vlastík.. Jak jsem již psal, stál hůř, bojoval o remíz. Mezitím co my jsem obdivovali krásu „ Gréty“ Tak k nám dojde Ludvíček a říká, že Oharek je vyhraný a že to bude 4:4. Si říkám, paráda.

Oharek dojde a remíz! – Škoda.

Konečný výsledek tedy : 4,5 – 3,5 pro domácí. Zápas mohl skončit opačně!

Nejhorší výkon : 1. Moravec, 2. Podškubka

Nejlepší výkon: Bilavčík, Javor

Závěr: Zápas se nám nevydařil. Určitě jsme sahali po vítězství, ale neschopnost některých hráčů nás stála 3 body !

Tak tedy z nedělního zápasu – kapitán Ondra.

 

6 komentářů u „Zápas Boršice C – Vlčnov C“

 1. Chvála se vždycky dobře poslouchá, jen sem se těšil, že uvidím ten zvrat v té Frýbortové partii…

  Odpovědět
 2. I pro mne je utkání s Boršicemi svátkem. Těším se na setkání s kamarády , Jožku Skalku jsem ani nepoznal,
  shodil 30 kg. nechal si narůst vousy, moc mu to pasuje.
  Ondra nenapsal, že Staňa Volčík nepostavil nejsilnější sestavu , sám se jen díval.
  Je zajímavé , že prohráli všichni sobotní stěhovatelé , asi byli moc unaveni…..

  Odpovědět
 3. Upřesnění mé partie Havránek Michal versus : Oharek Vlastimil
  1) měl jsem elově nejsilnějšího soupeře,
  2) figuru jsem neztratil, ale obětoval za 2 pěšce a následně dobíral i 3 pika, což se ukázalo jako korektní oběť
  s otevřením soupeřova krále, protože jsem byl černý a pozice byla za mě mírně pasivní
  3) vznikla pozice 7 mých pěšců proti 4 soupeřovým pěšcům + 1 kůň, jelikož byli pěšci na obou křídlech i ve středu, na jednom křídle sice za sebou ale volní pěšci, ve středu volný pěšec, byla soupeřova figura( pomalá) přivázána hlídat volné pěšce, takže soupeř nemohl vůbec divočit, (stačil jeden špatný tah koněm a soupeř by stál okamžitě na prohru) takže musel být velmi opatrný, a pozice byla mírně lepší za mě
  4) nastala situace kdy se soupeř dostal do pozice, kdy drží průchody pěšců , ale nepodařilo se mu dostat mě do nevýhodného tahu, v tento moment byla remiz
  5) soupeř se nechtěl smířit s remizou a hrálo se až do konce času, začalo se více riskovat a když měl asi každý 2 minuty do konce celého času, mohl jsem hrát králem na jiné políčko, kde by moje pozice vznikla jako vítězná, od tohoto momentu se hráli ještě asi 4 tahy až do holích králů a spotřebování skoro celého času

  Odpovědět

Napsat komentář