Krajská soutěž – západ Zborovice vs TJ Vlčnov B

 

 

 

Dne 4.11. 2018 vlčnovské béčko zavítalo do Zborovic k sehrátí 2 kola skupiny ZKS západ. Náš tým byl oslaben hned o 6 hráčů základní sestavy, takže ambice na vítězství byly velmi skromné. Nicméně flintu do žita jak se říká jsme před začátkem utkání házet nechtěli.

Jako první dohrál na 8 desce Jarda Pavelčík, který stál remizově a partie tak taky skončila.

 

 

 

Zápas se vyvíjel zpočátku vcelku vyrovnaně. Na Jendu Javora sice útočila dvojka střelců, soupeř ale zapomněl na rošádu, a to se mu nakonec stalo osudným a Javor partii vyhrál. V rychlém sledu prohráli oba Kadlčíci, kde je soupeři postupně přetlačili až začali ztrácet material a pak to šlo rychle. Tato situace vlčnovjanům nepasuje, protože hrát na riziko se nám mnohokrát nevyplatila.

 

 

 

V dalším sledu prohrál Psotka a stav byl 3 1/2 ku 1 1/2 pro domácí. Na tento jev doplatil Jan Ondrůšek, který začal tlačit a riskovat až partii dovedl do prohry. Největší smůlu měl Vlastik Oharek, celou parti měl lepší čas, někdy i 30 minut náskok, při lavírování se ovšem soupeři podařilo udržet volný sloupec, nakonec obsadit i 7 řadu a získat pěšce, Vlastik důležitý bod f7 udržel, následně přesunul figury do protiútoku, a když měli oba hráči asi 3 minuty na 6 tahů, tak se málem Vlastikovi povedl obrat v partii, kdyby v 38 tahu dal šach , tak dalšim tahem získával dámu a parti by vyhrál, nakonec obětoval nekorektně jezdce a prohrál. Jako poslední dohrával Karel Bartoš, který dlouho vedl o pěšce, pak přišel o kvalitu a zkušený soupeř toho využil.

 

 

 

Když vezmu výhru Vlastika, remiz Ondrůška a Petra Kadlčíka, tak jsme mohli bojovat o nerozhodný výsledek ve velmi oslabené sestavě, ale výsledek utkání zněl jasně 6 1/2 ku 1 1/2 pro Zborovice.

2 komentáře u „Krajská soutěž – západ Zborovice vs TJ Vlčnov B“

 1. Míra Nezdařil
  jsou vždy dva týmy na které se v sezoně těšíme. Vlčnov a Boršice. Před zápasem přátelská atmosféra ovšem jak zasedneme za šachovnice nekompromisní boj a po zápase dobrá slivovička a opět v přátelské atmosféře rozbor jednotlivých partií a povídáni třeba i o tom jak se nám urodily švestky. A votom to je. Vůbec nemusíte mít obavy setrvání v soutěži, naopak, my měli trochu víc toho štěstíčka a v závěru snad i zkušeností, i s tak oslabenou sestavou jste nám pěkně zatopili. Petr to hrál se mnou velmi dobře a asi ho hodně rozhodilo, že nemůže přijmout remis, protože vzápětí přišla chyba která ho stála zápas.
  Vlčnov neměl svoji neděli, v Lipovci to bylo zcela opačně jasný favorit a bohužel stejný výsledek. Uf já dát klukům takový „klystýr“tak snad v dalším kole sedím za šachovnicí sám. Já vím je to druhá liga a úplně o něčem jiném jak organizačně tak i finančně. Věřím, že si příští zápas oba týmy spraví chuť. Držím palce.
  Míra

  Odpovědět
 2. Naše oslabené céčko, o Jirku Koloucha, podalo poctivý výkon. Vlastik i Mira Nezdařil na zborovských stránkách,
  se shodují, a já s nimi souhlasím , že po dvou hodinách hry , nebylo rozhodnuto. Když jsem se podíval na dohrávající partie, Oharek a Ondrůšek, stáli na výhru, vypadalo to jen na 4,5 pro domácí.
  Nezávidím a oceňuji práci kapitána , Jeníka Mošťka, který se snažil dál dohromady co nejsilnější sestavu, ale během týdne ji 4x měnil, jak se omlouvali hráči áčka i béčka.
  Zborovice vyhrály naprosto zaslouženě, byly si vědomi vlastní síly a zápas měly pod kontrolou. Děkuji jim za pěkné prostředí a přátelskou atmosféru.

  Odpovědět

Napsat komentář