Rekord, který dlouho nikdo nepřekoná – simultánka s Vojtou Plátem a 100 hráči a plán dalších akcí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lichess si opět šáhl na hranu svých možností a možná i za hranu. 100 hráčů je na něj moc. Vojta zaslouží respekt, výsledek je možná na dlouhé roky na internetu rekordním výsledkem. Celkový výsledek 45-55 ve prospěch hráčů a stav tohoto souboje mezi hráči a Mistry je 3-2 ve prospěch hráčů. Čekají nás ještě simultánky se Štěpánem Žilkou, Robertem Cvekem a závěrem bude královna českého šachu Joanna Worek! Mimochodem už brzo tady bude článek o MČR v bleskovém šachu na internetu, který pořádá Vojta Plát. 

Tak začneme čísly. 100 hráčů a bylo to moc. Li chess neumí nabízet rychle partie a někteří museli dlouho čekat na svojí partii. Je to vždy volba mezi tím, aby hráli všichni a nebo aby hrálo jen 20 hráčů za cenu lepších partií. Dnes jsme šli na dlouhou dobu naposledy do varianty 100 hráčů. 

 

Výsledek? 26 výhre Vojty Pláta. 38 remíz a 36 proher Vojty Pláta. 

Upřímně musím říct, že většina těchto proher byla na úkor času. Kdy i 120 minut nestačilo Vojtovi odehrát všechny partie tak, aby neprohrával na čas. Na tom ale nezáleží. Na youtube příšlo opět k 300 diváků, video už dnes má přes 3000 zhlédnutí a samozřejmě že vím, že v porovnání se světem je to prach. Na druhé straně v našich podmínkách, je to těžko představitelné číslo pro jakýkoliv youtube šachový kanál. Tím chci jen říct, že s pokorou a s respektem děkuji za přízeň a těší mě, že stále je o tuto akci tak velký zájem! 

 

Stav zápasu mezi Hráči a Mistry je po dnešku 3-2 pro Mistry a závěr bude ještě napínavým soubojem! Bude hrát proti Vám a samozřejmě komentovat Robert Cvek, Štěpán Žilka a královna českého šachu Joanna Worek! Po těchto třech simultánkách skončí simultánky a přes léto si od nich odpočineme. Na podzim oslovíme nové hráče a dostanete příležitost opět porazit Mistry! 

 

Odkaz na partie a na výsledky najdete v tomto linku:  https://lichess.org/simul/0sc7NpfC

 

A co nás ještě čeká? 

18.4. – Internetový zápas Bziny – Vlčnov s přímým přenosem na Youtube s komentářem Kryštofa Mikuláše Trávnička

19.4. – Internetový zápas CZE-SVK a s přímým přenosem a komentářem BŠA

20.4. – by měl být druhý internetový zápas Vlčnova s Juniory, co vedou Juniorskou první ligu a postupují do extraligy mládeže a komentovat by měl …..FM….:) 

asi z toho důvodu

21.4. – Simultánka se Štěpánem Žilkou

23.4. – Simultánka s Robertem Cvekem

 a poslední simultánka s Joannou Worek….termín ladíme….ale bude hodně brzo.

 

Děkujeme, že jste s námi. My jsme tu pro Vás!

 

 

 

7 komentářů u „Rekord, který dlouho nikdo nepřekoná – simultánka s Vojtou Plátem a 100 hráči a plán dalších akcí“

 1. Na živo by to bylo lepší při takové porci účastníků,ale chce to čas a peníze.Když jsem viděl ten čas tak jsem to vzdal předčasně.Ten úvodní tah strašný.40,50 hráčů by stačilo.Šel jsem se projít ven,nežiju ve městě.Pak mi došlo,že jsem klidně venku mohl hrát přes mobilní data a pak až se vrátím zbytek na PC.Každopádně to stojí zato,ale nesmí se to tolik přehánět.

  Odpovědět
 2. Musím se všema souhlasit. Ale na druhou stranu chápu, že chtěli všem vyhovět a ne jenom máš 25 lidem. Každý toto rozhodnutí chápe jinak. Můj názor je, že to hrají rozumní lidé a když někdo hraje s velmistrem a má o figuru míň, tak by mohl vzdát a nechat prostor jiným a i tak by se možná na všechny nedostalo. Ale za mě to byla super akce. A i když se něco nepovede tak je to ponaučení do příštích akcí a jen doufám, že nějaké budou. Protože je super, když se můžeme v této blbe době něčīm bavit. A díky moc patří organizátorům a hlavně Vojtovi se Štěpánem, že do toho šli. Je obdivu hodné sledovat jak rychle se dá v pozici orientovat. Ještě jednou za mě moc DÍKY a jen tak dále.

  Odpovědět
 3. Tak toto Vám vyslovene nevyšlo, Plat nemal šancu to stíhať. A že je to blitzkar na pohľadanie. Nič sme sa nedozvedeli o partiách a praktický to nemalo zmysel.

  Odpovědět
  • No minimálně to mělo smysl v tom, že se pár lidí, jako já zavřených doma, bezvadně odreagovalo a několik jedinců si i zvedlo ego😂, když v zápalu boje zapomnělo, že soupeř hraje zároveň s 99 dalšími hráči a s nadšením připsali na své konto 1.

   Odpovědět

Napsat komentář