Poslední článek, rozloučení s webem a s Vlčnovem

Každého zdravím a tímto pozdravem se po letech loučím s těmito stránky a i s Vlčnovem. Byla to krásná cesta, kde z jednoho bláznivého snu se stala skutečnost. Ale jak to bývá, po snění nastává probuzení a návrat do reality a tady se moje cesta rozchází.

Na webu jsme spolu prošli cestou, která byla jak na horské dráze. Od prvního blogu, přes první stránky a stovky článků. Sledovali jsme zápasy, trénovali a psali o tom, co nás baví. Tímto článkem se tady s vámi loučím a přeji vám, ať se vám nadále tyto stránky líbí a ať sledujete Vlčnov.

 

Odcházím i z Vlčnova. Budu hrát ve Skalici, Dubnici a v Boršicích a nebudu napsaný na žádné soupisce Vlčnova. Později přestoupím a nepočítám, že bych sem se kdykoliv zpět vrátil. Z dějin víme, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a že když se hodí kostky, není cesta zpět.

 

Tento rok jsme naráželi na větší či menší příkopy. Od organizování amatérů ve Vlčnově, kde když většinu práce uděláte sám pak většinu toho co si domluvíte vám ostatní zruší a vy pak musíte lidem co jste domluvili se vymlouvat a omlouvat aby tam měli ostatní kamarády ( od rozhodčích, kapely, zdravotníka). Druhý turnaj, rapid turnaj byl další příkop. Bylo to jen na mě a skoro každý měl své léto a svůj život. Třetí případ soupisky. Seženete peníze, domluvíte hráče….ano byl to Vojta Plát a opět sem byl přehlasován. Byl boj o každého hráče, kterého sem chtěl já. Nakonec jsem byl postaven do pozice náhradníka s možnou dávkou 3-4 partií za rok.

 

Sháníte peníze a nemalé a nakonec si ani nezahrajete? V Dubnici jsem řekl, že nebudu hrát a oni mi napsali, že i kdybych nechtěl, že mě tam napíšou a že budou rádi, když za ně budu hrát. Ve Skalici mi řekli, že si beze mne neumí družstvo představit. V Boršících mi hned volali a bylo to jako setkání s přáteli. Ve Vlčnově jsme člověk, který má sehnat peníze, měl by mlčet a zahrát si až se někomu nebude chtít. 

 

Děkuji, nemám zájem.

 

Takže sečteno podtrženo. Tímto článkem se pro mě uzavírá kapitola Vlčnovského šachu.  Odcházím s pachutí podkopnutí kolen, ale i tyto dny mi nevezmou krásné vzpomínky, které jsem tady prožil.

 

Přeji každému ať se mu daří, pro mě tímto článkem Vlčnov je oddíl, jako každý jiný. 

 

Děkuji za to, co vše jsme tady prožili a možná někde jinde se potkáme. Určitě to ale nebude ve Vlčnově.

 

Petr Koutný

 

 

25 komentářů u „Poslední článek, rozloučení s webem a s Vlčnovem“

 1. Koutný, Koutný, že jsi lhář a manipulátor, že trapně přeceňuješ všechny své zásluhy, jsme všichni věděli. Ale že jsi takový ufňukánek… Ten klub nebyl Tvůj, kolektivní orgán funguje tak, že se hlasuje. Tak jsme prostě odhlasovali, že s Plátem hrát nechceme a co? Podtrhl už tolik lidí, proč bychom ho tu měli platit a čekat, až podvede i nás?

  Odpovědět
 2. I mě ukápla slza po přečtení tohoto článku a loučím se stránkami,které jsem denně navštěvoval.
  Peťo přeji ti hodně úspěchů v Boršicích.

  Odpovědět
  • Chápu, že už to nebude takový web, protože Petra nejde nahradit. Ale i tak se budeme snažit držet tyto stránky živé a informovat čtenáře o zápasech i dění v šachových kruzích. Proto budeme rádi, když se občas i na nás podíváš 😀.

   Odpovědět
   • Tak jo,budu vás dál sledovat 🙂 Napsal jsem hrozný příspěvěk.Dvě chyby v tak krátkém komentáři to je ostuda.Aspoň si můžu udělat představu,kolik to dá práce udělat dobrý příspěvek.A trochu jsem zalhal,
    kdybych sem chodil každý den,tak bych tento příspěvek četl už včera a ne až dnes.Včera tady byly vesměs velmi dobré komentáře,podstatné a výstižné napsal Nejmenovaný 2

    Odpovědět
 3. Trochu mi to připadá, jako pohřeb Vlčnova v přímém přenosu. Jen nechápu, proč klubové nesváry řešíte takto veřejně.

  Odpovědět
  • Protože interně už to nešlo. A toto je můj poslední den na těchto stránkách a tak jsem chtěl říct důvody, aby je kdo chtěl pochopil.

   Odpovědět
 4. Ahoj Peťo, doufám, že když postoupíme do Extraligy, tak budeš opět u toho. Jinak mohl jsi hrát 11 utkání na kterékoliv desce. Ovšem, když si člověk hledá záminku, tak si ji vždy najde. Jistě víš o čem píšu.
  S pozdravem Pepa

  Odpovědět
  • Nemohl Jožko, z desáté pozice bych hrál jen když je na Slovensku extraliga a to je ta rok cca 3-4 krát. Takovou zprávu jsem dostal s tím, jestli mi to nevadí. Nevadí, ale nemám zájem.Zbytek bych sem se koukal. Promiň, toto mě nezajímá. O zámince bych nemluvil, napsal jsem jak to vidím, všem to tak řekl a za cca dva týdny jsme z tohoto příkopu nedostali. O zámince mluví jen člověk co o tom nic neví a nebo kdo to nechápe, promiň…

   Odpovědět
   • Peťo, vím o tom úplně všechno. Hrát jsi mohl a můžeš od 1. desky po osmou všechna utkání. Nějaké blbé rozhovory JB s Tvojí manželkou by na Tvém kladném vztahu k Vlčnovu neměly nic měnit a vůbec se již nejedná o peníze. Snad to pochopíš pokud budeš chtít. Pepa.

    Odpovědět
    • No JB je pro mě vzduch, je to jak píšu. Předseda další zklamání, ale celkově vím, že kdybych si řekl, budu hrát cokoliv, ale nechci co chci já.. Ostatní to vidí jinak než já.

     Odpovědět
 5. A jenom k pousmání… Hráčům chodí e-maily, kde se zakazuje anebo doporučuje pod tento článek nepsat komentáře! Vow… Tomu říkám odvaha… Díky ale neeeeeeeeee…. Další potvrzení že úspěch se neodpouští a jednou poznáte opravdové tváře lidí. Petr

  Odpovědět
 6. Dobrý den,
  upřímně nerozumím, čemu se divíte. Osobně jsem sledoval postupný vzestup Vlčnova už od jeho počátku, a to, co jste dokázal(i) je rozhodně velmi působivé. Ze ZKS za několik málo let postoupit do 1. ligy v podmínkách oddílu, jako je Vlčnov, to je na poklonu.

  ALE! Psaní o „Vlcích“ o „Vlčí smečce“ nebo o „Vlčím srdci“ bylo více než úsměvné. Protože dle mého nic takového neexistovalo, a pokud snad ano, tak rozhodně ne v „A“ mužstvu. „A“ mužstvo bylo rok od roku víc a víc „pouhým“ družstvem žoldáků, kteří putují Zlínským krajem a hrají tam, kde dostanou o pár stovek víc. Můžete o tom vést spory, můžete s tím nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co se s tím dá dělat.

  A je více než jasné, že vaším odchodem „Vlčí“ příběh končí. Stránky zneaktivní (s výjimkou příspěvků Ondry Podškupky), žoldáci zabalí kufry a potáhnou o dům dál. „A“ mužstvo spadne minimálně o 2 (možná o 3) soutěže níž a život (i ten šachový) půjde dál. A nenechte se mýlit, opět se najde nějaký „Petr Koutný“ nebo „Gabriel Slanicay“, kteří budou platit žoldáky a snít o skvělém, soudržném oddílu a o jeho hvězdné budoucnosti.

  Ironicky a zároveň naprosto příznačně očekávám mezi prvními odchod vašimi slovy „Kapitána a hráče, bez kterého si dnes neumíme představit Vlčnov!“ Samozřejmě mezi prvními půjdou i Slováci, Kroměřížská squadra a možná úplně první Pavel Zpěvák. A další hráči nakoupení v posledních 3-4 sezonách budou následovat. Nechme se překvapit, kdo opustí potápějící se loď jako první.

  Dlouhodobě úspěšný oddíl se totiž nebuduje nákupem hromady hráčů (pokud ovšem nemáte opravdu velkou hromadu peněz, jako např. Nový Bor), nýbrž od mládeže. A myslím, že toto dlouhodobě úspěšné oddíly Zlínského kraje chápou a jejich družstva jsou v drtivé většině postaveny na odchovancích. Sám píšete, že jdete hostovat do Boršic, tak se tam poptejte Stani Volčíka, jak vybudovaly Boršice osu svého A týmu, jací hráči tam hrají, a kolik jim za to Staňa platí…

  Ohledně vašich stesků, že jste většinu věcí v oddíle (včetně turnajů) musel organizovat sám, tady vás uklidním. Stejně to funguje snad úplně všude. Snad každý šachový oddíl stojí na několika málo lidech ve vedení.

  Co se stalo, nemůže se odestát. Do budoucna vám přeji vše dobré. A abyste byl trochu střízlivější v hodnocení sebe a svých spoluhráčů a naopak shovívavější v hodnocení druhých, často od vás na adresu jiných oddílů padají dost nepěkné a nesportovní komentáře.

  Nepodepisuji se (ač si za svým komentářem stojím) proto, že nechci lít olej do ohně, ve svém komentáři jsem se asi pár lidí (věřím, že ne vás) dotkl 🙂

  Odpovědět
  • Musím říci, že se se spoustou věcí dá souhlasit. Je potřeba si z celé několikaleté snahy a následného výsledku vzít nezapomenutelné poučení. O propasti mezi odchovanci a ostatními hráči jsem psal, když se v euforii slavilo, a upozorňoval na analogii s několika oddíly. Bohužel spousta událostí v dějinách se opakuje a vzestupy a pády (nejen v šachu) jdou s nekonečnou pravidelností.
   No je teprve před sezonou a až další roky ukáží jestli je jádro oddílu opravdu zdravé a dokáže udržet vybojované pozice.

   Jinak muži mají svůj specifický druh pláče:
   https://www.youtube.com/watch?v=59O-3gNOyA4

   P.S. Akorát si myslím, že s Vojtou byste si opravdu zadřel……

   Odpovědět
   • Možná ano a možná ne. Spíš šlo o půlroční neshody, půlroční problémy a je to moje chyba. Měl jsem po prvním problému nekompromisně říct a dost! Bude to podle mě a nebudu se o tom bavit. Jakmile do toho začali ostatní mluvit, ustoupil jsem abych někomu neublížil a tím jsem si v sobě zadělal na první křivdu. Po třetím problému už to byla jizva a zase jsem mohl bouchnout do stolu a říct dost. Ten poslední, v normální sitacu bychom si sedli a řekli si co s tím, ale z jivy je hluboká rána s pocitem že mi tam ještě nasypali jed. Je to všechno moje chyba, když jsem měl říct hned na začátku, že když dávám do toho nejvíc peněz a energie, že to bude podle mě a jiný názor neberu. začal jsem poslouchat lidi, co nic nedělají a mají jen řeči. Ustupoval jsem a couval až se toto stalo. Asi by se to stalo za půl roku při jiném problému, ale nevyříkali jsme si první, nevyříkali druhý a čtvrtý už nebylo s kým vyříkat. Jak říkám, je to moje chyba, že jsem couval a i kdybych i dnes mohl bouchnout do stolu a říct, pánové takto ne…bude to podle mě a nebo končíš ty a ty a ty…..ale je lepší jim to nechat ať si to dělají podle sebe a radši odejít. Tak to vidím já. Petr

    Odpovědět
  • Laco děkuji. Chlapi nepláčou, ale mají i svojí hrdost. Když makáš jsi na vše skoro sám, když se daří máš hodně přátel, kteří ti plácají po ramenou, ale když to není plácaní ale facky do tváře, můžou tě uhodit jednou, druhá vář jim nenastaviš….Díky, Petr

   Odpovědět
 7. Skáčeš z úspěšné lodi do Titaniku a teď se chystáš potápět ? Ze článku je patrné, že si nerozumíš s vlčnovským vedením a skrz turnaj, který neproběhl končíš? Končíš proto, že tě někdo podkopával? Z doslechu vím, že to tak bylo a ani se ti nedivím, ale? Byli tam přece lidi, kteří ti pomáhali a i přes všechno to, co v oddíle probíhalo se měl jak turnaj v dubnu tak rapid v srpnu uskutečnit, tak nevidím teda ten problém. Dále jsem se doslechl, že jsi nebyl napsán v základní soupisce Vlčnova, to mě trochu zarazilo, ale taky vím, že soupiska nebyla finální a že se s ní něco dalo dělat….

  Za Vlčnov jsem kdysi hrál. ( Teď již ne), to co jsi pro něho udělal, to je neuvěřitelné ! I přes všechny ty urážky jsi držel a vydržel! Články tu byly pořád a to bylo skvělé.
  Dostal jsi Vlčnov Z okresu do 1. ligy a teď se snažíš potopit, jen přes turnajové neshody, které šli určitě vyřešit? Vím to jen z doslechu, tak přesně nevím co se tam stalo, ale určitě to nebylo tak fatální, aby jsi přestoupil…

  Pokud ano, nedivím se ti. Vlčnov ti může jen děkovat, ale někdy jsou unáhlené věci příliš špatné. Petře fandím ti, a vím že jsi skvělí a že jsi pro Vlčnov udělal hodně, ale taky vím, že jsi výbušný a máš svou povahu, kdy někdy člověk neví, co má od tebe čekat…

  Každopádně jestli tedy definitivně končíš, tak ti přeji hodně úspěchů, ať už v životě šachovém, tak i v životě rodinném.

  A prosím tě, nezlob se na mě, je to jen můj názor, za kterým si stojím…
  Nemusíš tu nic psát, ale jen se zamyslet, kolik jsi toho pro Vlčnov udělal..

  Měj se,… dlouholetý fanoušek a byválý hráč Vlčnova ( Myslím si, že někteří budou vědět, ale radší NEJMENOVANÝ)

  Odpovědět
  • Máš pravdu. Ve vše co píšeš. Jsem výbušný, jsem zbrklý a souhlasím. Ale na druhé straně se cítím jak odstrčený pes. Domluvím Vojtu Pláta a jsem přehlasován. Domluvím další hráče a nechci je jmenovat a musím se doprošovat a prosit aby hráli…Musím se prosit…Můžu makat, můžu shánět peníze, můžu vozit lidi na zápasy, psát po večerech články, můžu organizovat akce, vymýšlet projekty a nakonec se můžu jen prosit? Soupiska nebyl konečná a vlastně to bylo jedno, kde mě napíšou. Nejhorší bylo to, že to NIKOMU NEVADILO‘! Nikdo kromě Libora mi nezavolal a neřekl mi, že s tím nesouhlasí. Že je to špatně. Že je to divné, aby člověk který vytáhl Vlčnov z pralesa byl náhradníkem. To že mě tam napsali i pochopím, neodpustím nikomu že jim to tak přišlo v pořádku. Představa, že dáš do toho 100 000 Kč a oni tě šoupnou do rohu s tím, že se ti ozvou až se někomu nebude chtít hrát?

   Když mě řekli, že když odejdu že se to rozpadne! Chtěl jsem brečet! To opravdu bylo jen o mě? Jako makat, starat se a pak si užijí rok, který jsem zařídil a zabalí to? Tomu nechci ani věřit.

   Jsem smutný, opravdu toto není můj Vlčnov a nechci být u něho. za celý rok nikdo nenapíše ani článek, nepostará se o A tým ( finance ) a nakonec jsme hrdí že jsme Vlčnov? A když už jsme hrdí, pak si tady sedni, bude to podle nás? Bude to protože my jsme my a ty jsi kus hadru?

   Nestál jsem nikdy o poděkování, ale nezasloužil jsem si toto. Na MČR amatérů domluvím kapelu, aby měli lidi pohodičku večer a až mám vše domluvené, se bude hlasovat a musím jí zrušit? Jen protože pár lidí si myslí, že je to zbytečné? Nikdy nehráli žádný turnaj, neví nic o tom co lidi na turnajích chtějí, ale zruš to?

   Domluvíš rozhodčího a najednou tam musí být náš kamarád? Takže hele Petře, odvolej ho? Domluvíš Vojtu s cílem zachránit první ligu, seženeš peníze a pak ti řeknou zruš ho? makáš na rapid turnaji a jejich reakce, my nemáme čas. My máme léto. My si přijdeme jen zahrát? Jako odmakej to a pak když to vyjde si budeme plácat po ramenou?

   A v závěru, je všem normální že mě dají na náhradníka? Nikomu to nepřijde divné? Že mě to může ranit? Žě mě to může zlomit Vlčnovské srdce? Pak se díví?

   Opravdu, o toto nemám zájem….

   Řeknu Dubnici že nebudu hrát šachy a oni v žádném případě, že mi to nedovolí. Říkám tak mě nepiště na soupisku a oni, že mě tam napíšou i kdybych nechtěl…Cítíš ten rozdíl? Ve Skalici ti řeknou, že si bez tebe neumí představit tým a Vlčnov tě odkopne na náhradníka?

   Když celý rok sečtu…Toto je nejlepší co můžu udělat. Chlapi nepláčou, ale neponižují se a musí mít i hrdost.

   Díky, petr

   Odpovědět
 8. Slzicka mi ukapla po přečtení toho článku, ať se Ti Peťo daří! Pro Boršice dar z nebes😂😂😂

  Odpovědět
 9. Petře díky za vše co jsi pro Vlčnovský šach udělal. Jsem rád, že jsem mohl být u tak spanilé jízdy i když to lehké nebylo, ale plně tě chápu a přeji ti hodně úspěchů v dalších krocích.

  Odpovědět

Napsat komentář