V 3.kole MČR žen už tekla krev

 

 

 

 

 

 

 

Na MČR žen v 3.kole konečně začala pořádně téct krev. Z 5.partií dopadla pouze jedna nerozhodně. V tomto kole byly 4 rezultativní výsledky z toho se ukázalo, že být bílý asi má nějakou výhodu, 3 výhry udělali bílé kameny.

Bílými kamny vyhrála T. Rodshtein (2175) proti K. Novosadové (2168), výkonnostně stejně silné soupeřky a je super vidět konečně bojovnost u stejně silných soupeřů. Dále bílými kameny vyhrála K. Petrová (2278) proti K. Olšarová (2286) a tak byla poražena nejvýše nasazená hráčka na MČR žen. Černými kameny vyhrála M. Miturová (2202) proti nejmladší hráčce na turnaji, která sbírá hlavně nové zkušenosti a prohrami zjistí největší nedostatky ve svých partiích A. M. Koubová (2040).

A jako poslední výhru bílými kameny udělala N. Kaňáková (2134) proti E. Kulovaná (2178), kde v partii byli různé rošády a při obětí pěšce za bílou zahájila útok na černého krále, s rozběhnutými pěšci. Nakonec získala lehkou figuru za 3 pěšce a následně získala celou věž za 3 pěšce. Ale pozor nebylo to tak jednoduché, jak se může zdát, jelikož 3 pěšci byli volní pěšci na královském křídle. Super výsledek a pěkné realizování převahy.

Pozice v zahájení, kde je sice pozice vyrovnaná, ale pro černou, již dost nepříjemná.

Koncovka, která vznikla z pozice v partii N. Kaňáková vs E. Kulovaná. Věž navíc, ale 3 volní pěšci!!!

Uvidíme, co bude v dalším průběhu turnaje, možná se teď již utrhl vlak a pojedeme z kopce! 4.kolo turnaje nám začne v 15:00.

Odkaz na turnaj https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/czech-womens-championship-2020/2/1/4

Odkaz na webkameru z místnosti turnaje https://player.twitch.tv/?channel=godoth1982&enableExtensions=true&muted=true&parent=twitch.tv&player=popout&volume=0.5

Odkaz na fotografie https://bssfm1925.rajce.idnes.cz/MCR_zen%2C_5._-_13._9._2020%2C_penzionu_U_Kriveho_psa%2C_F-M/

1 komentář u „V 3.kole MČR žen už tekla krev“

  1. To už u nás ve Středověku jsme mělli hezčí šachistky, ale 2 tam jsou dobré, jinak je to hrůza…

    Odpovědět

Napsat komentář