Zápas TJ Vlčnov C – TJ Polešovice

Dne 11.12.2022 náš C-tým přivítal s prvním sněhem sympatické soupeře z Polešovic. Toto utkání jsem dostal na starosti já – hráč šesté šachovnice. Jelikož náš skvělý kapitán Ondra Podškubka hájil barvy B-týmu.

Soupeři přijeli na čas, bohužel, ale jen v šesti. Tudíž pan Javor a pan Pavelčík bodovali bez jakéhokoliv vzdoru soupeře a z výkopu jsme vedli 2-0.

Na 1.šachovnici hrál bílými Milan Flekač, kde se mi po zahájení zdálo, že stojí určitě aktivněji a lépe než jeho silný soupeř pan Hrobař. Sice jsme už vedli 2-0 a pro průběh zápasu by byla remíza dobrá, ale na ostatních šachovnicích bylo vše nejasné, spíše vyrovnané, tak má myšlenka aby Milan nabídl remíz zůstala jen v mé hlavě a za Milanem jsem nešel.

Asi po dvou hodinách zápasu přišla nabídka smíru na 3. šachovnici, kde hrál bílými Karel Bartoš. Rychle jsem proletěl šachovnice a řekl jsem Karlovi aby nabídku přijal.

Po půl hodině, kdy dohrál Karel se na 4. šachovnici vyznamenal podle mě svou pečlivou a přesnou hrou (VB) – Vladimír Bilavčík, který sice ztrácel pěšce, kterého kompenzoval dvoupešcem soupeře na F- sloupci a po krásném dvojúderu dámou hrozila soupeři ztráta figury, tudíž se vzdal. Stav zápasu: 3,5- 0,5 pro domácí.

Na 5. šachovnici následovala rozhodující výhra zápasu. Pan Nikorjak po zahájení dobře zhodnotil pozici a obětí figury po slabším tahu soupeře (G5) si rozehrál všechny figury na oslabeného krále, který se snažil ještě chvíli utíkat, ale matu neunikl. 4,5 – 0,5.

Pak už vše následovalo vcelku rychle, protože na 1. a 2. šachovnici došlo k nabídce remíz v naprosto rovných pozicích a zápas již byl rozhodnut, tak nebylo nad čím přemýšlet.

Jako poslední jsem dohrával na 6. šachovnici já – Marek Kadlčík, kde jsem taky přijal nabídku smíru od své soupeřky.

Poslední zápas v tomto roce se C-týmu podařil nadmíru. Osobně jsem nečekal, tak přímočarou výhru nad soupeři z Polešovic. S pověřením kapitána děkuji všem naším hráčům za skvělé výkony, které na podzim předváděli v této soutěži…..( U Králíků se neprohrává!).

Kadlčík Marek

1 komentář u „Zápas TJ Vlčnov C – TJ Polešovice“

Napsat komentář